Nothing
Can Stop You.
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less.
1.

Made in Germany.

Many desktop publishing pack.

2.

Durable Frames.

Contrary to popular belief.

3.

Easy Operation.

Various versions have evolved.

4.

Lifetime Warranty.

Combined with a handful model.

The Best Choice For A Winter Ride.
Hardtail Mountain
Bikes Best Features.
It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of a page when looking at its layout. The point of using Lorem Ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters, as opposed to using ‘Content here, content here’, making it look like readable English.

Bike Frame.

It is a long established fact that a reader will be distracted by the readable content of.

Transmission.

Many desktop publishing packages and web page editors now use lorem ipsum as their.

Bike Computer.

The point of using lorem ipsum is that it has a more-or-less normal distribution of letters.

Equipment.

Contrary to popular belief, lorem ipsum is not simply random text. It has roots in.

Our Equipment

Many desktop publishing packages and web page editors now.

Latest Articles

Many desktop publishing packages and web page editors now.

Motosiklet Yağ Değişimi Kaç KM de Yapılmalıdır?

Motosikletlerde periyodik bakımlar çoğunlukla bilinmemektedir. Genellikle motosikletin yanında gelen el kitapçığına bakmadığımız için bu sorun sürekli kafamızda bir soru işareti olarak kalıyor. Motosiklet yağ bakımını kaç km bir değişiyor yada değişmesi gereklidir sorusunun en doğru cevabını motosikletin el kitapçığında bulabiliriz. Ayrıca burada motosiklete kullanmamız gereken motosiklet yağının numarasını da öğrenmiş oluruz.

Motosiklet yağ bakım aralığı ne kadar?

4T, 4 zaman motosikletlerde motor yağlarının oranları değişmektedir. Motor yağının numarası ve sentetikliğe göre periyodik bakım aralığı yükselmektedir. Tam sentetik motor yağlarında genellikle 3000 km ile 4000 km arasında periyodik bakım yaptırılmaktadır.

2T, 2 zamanlı motosikletlerde ise periyodik bakım aralığı  1500 ile 2000 değişmektedir.

Periyodik bakımın en önemli maddesi yağ değişimidir. Ama unutmayın motosiklet bakım yapıldığı için motosikletler için üretilmiş olan motor yağlarını kullanmak gereklidir. Otomobil yağlarının da kullanılmaması gereklidir.


Kullandığınız motosikletin rengi sizi ele veriyor!

Renkler her zaman, hayatın her alanında bizlerle beraberlerdir. Bazen karakterimizi yansıttığı gibi bazen de seçtiğimiz renkler bizi olumlu veya olumsuz etkileyebilir. Hasta tedavi metodu olarak bile kullanılır. İçgüdüsel kararlar almamıza neden bile olabilirler. Kıyafet seçerken, dekorasyon, mobilya, ev boyası, araba ve motosiklet almaya karar verirken belirleyici rol oynarlar.

SİYAH Gücü, tutkuyu ve hırsı ifade eder. Siyah zarafetin ve sağlamlığın rengidir. Eğer siz siyah renk motosiklet seviyorsanız her şeyinizi baştan sona simsiyah tamamlarsanız siyah gözlükler siyah mont siyah botlarla tüm bakışları üzerinde toplamayı seversiniz.

KIRMIZI Cesaret, canlılık, heyecan ve enerjinin rengidir. Bu rengi seçenler yaşamı dolu dolu hissederler ve meydan okumaya bayılırlar. Adrenalin tutkunlarıdır. Aman trafik de hız sınırlarını zorlamayın. Trafiğe kapalı alanlarda yarışlara katılın ve kurallara uyun demekten insan kendini alamıyor.

MAVİ Huzur ve dinginliğin rengidir. Disiplin, otorite ve verimliliği de aynı zamanda temsil eder. Trafik de yeri geldiğinde sakin yeri geldiğinde kendi otoritesini sağlar ama genel de sakin bir yapısı vardır.

YEŞİL Güven ve huzur veren yatıştırıcı etkiye sahip bir renktir. Saygı uyandıran, dikkat çeken bu renk aynı zamanda bağımsızlığı simgeler. Bu renk motosikleti olanlar uzun yolculukları ve doğa gezintisini severler kuş misali bir ordalar bir bakmışsınız yanı başınızdalar.

SARI Zekayı, arzuları ve ruhsal gelişimi simgeler. Geçiciliğin ve dikkat çekiciliğin ifadesidir. Kişiye enerji ve neşe katar.

MOR Lüksün, asaletin ve ihtişamın rengidir. Çoğu kişi mor rengi gösterişinden dolayı kullanmayı sever.

BEYAZ Temizliği, saflığı ve soğukkanlılığı temsil eder. Yeni başlangıçların ve barışın habercisidir. Bu yüzden de ilk alacağımız araba ya da motosikletimizin beyaz olması muhtemel.

PEMBE Dişi duyguların ifadesidir. Yaşam dolu, mükemmel ve enerji veren bir renktir. Sağlıklı olmanın, genç kalmanın ifadesidir. Artık trafik de oldukça sık karşılaşıyoruz bu renkle.

KAHVERENGİ Bu rengi seven insanlar çok duyarlıdırlar ve sinirleri sağlamdır.

GRİ Diplomatik ve ağır bir renktir. Hareketleri yavaşlatır ve enerjiyi düşürür. Ağırlığı ve ciddiyeti temsil eder.

Siz hangi rengi tercih ederdiniz?

Hadi Yorumlara yazın..

Motosiklet kullanma korkusu nasıl yenilir?

Bilinçsizce Motosiklete Binmeyin!

Motosikletler, kullanıcıları tarafından bir kültür haline gelmiş durumda. Tutkunlarının yaşam tarzı haline getirdiği motosikletler, onlar için bir araçtan daha fazlası. Trafik yoğunluğundan etkilenmeden, özgürce ve rüzgarı hissederek seyahat etme kültürünü yaşatan motosiklet sürücüleri, aslında göründüğü kadar cesur olmayabilirler. Çünkü pek çok motosiklet tutkununun bir zamanlar motosiklet korkusu yaşadığı doğrudur. Ve pek çok motosiklet sürücüsü adayı bu korku yüzünden motosiklete binemeyecek durumda. Peki motosiklet korkusu nasıl yenilir?

Aslında hayattaki her durumda ilk ihtiyaç duyulan şey bilgidir. Aynı şey motosiklet için de geçerlidir. Motosiklet serüveniniz bir motosiklet almakla kalmasın. Bineceğiniz motosiklet ile ilgili tüm ayrıntıları öğrenin. Bineceğiniz aracı tanımak, korkunuzu yenmenin en etkili yollarından birisidir. Hem motor hakkında hem de sürücülük hakkında yeterli bilgi sahibi olduğunuzda korkulacak hiçbir şey kalmaz.

Motosiklet Sürmeyi Gerçekten Öğrenin!

Bir sürücü kursunda edindiğiniz bilgilerle sınav geçip ehliyet sahibi olmanız sizi gerçek bir motosiklet sürücüsü yapmaz. Daha kapsamlı bir eğitim almalısınız. Ehliyet almadan önce ya da sonra size faydalı olacağını düşündüğünüz bir kursa yazılın ve eğitimlerini aksatmadan tamamlayın. Motosiklet kullanmayı bilen motosiklet sürmekten korkmaz.

Öz güveninizi Tazeleyin!

Korkuların pek çoğu kendine güvenmeyen insanlarda görülür. Özgüveni zayıf olan kişiler birçok şeyden korkacağı gibi motosiklete binmekten de korkar. Motosiklet sürücülüğüne giden yolda adımlarınızı kendinize güvenerek atın. Özgüveniniz korkunuzu yenecektir. Kendinize güvenerek bindiğiniz motosikleti sürerken daha fazla keyif alırsınız.

Motosikletinizle Tanışın!

Motosiklet seçerken sadece görüntüsü üzerinden karar vermeyin. Göze güzel görünen bir motosiklet belki de sizin daha fazla korkmanıza yol açar. Aldığınız motosikleti her yönüyle tanımalısınız. Parçaları hakkında bilgi sahibi olmalısınız. Böylece bir arıza durumunda korkup endişelenmenize gerek kalmaz. Çünkü motosikletinizi tanırsanız hangi arızada ne tepki vermeniz gerektiğini de bilirsiniz.

Nereye Gittiğinizi Bilin!

Pek çok motosikletçi özgür ruhlu olduğu için rota çizmeden kendini rastgele yollara atabilir. Siz de yapabilirsiniz elbette. Fakat motosiklet korkunuz varken daha çok rotalı sürüşleri tercih edin. Nereye gittiğinizi bilirseniz, korkacak bir şeyin olmadığını da bilirsiniz. Aksi halde korkunuz başka korkuları da doğurur ve yollar size eziyet gibi gelebilir.

Korkunuzun Kaynağını Bulun!

Uzmanlara göre korkuları yenmenin en kolay ve etkili yöntemi korkunun kaynağını bulmaktır. İçinizde motosiklet korkusu oluşturan ve psikolojik baskı yapan asıl sebebi bulmalısınız. Sizi korkutan şey iki tekerin üzerinde duracak olmanız mı, yoksa hızlı giden bir araca binmek mi? Trafiğe çıkmaktan ya da olası kazalardan mı korkuyorsunuz? Bu gibi soruların cevabını arayarak motosiklet korkunuzun kaynağına inebilir ve klasik “korkularınızın üzerine gidin” yöntemi ile korkunuzdan kurtulabilirsiniz.

Motosikletten mi korkuyorsunuz yoksa dönüşlerden mi?

Araştırmalara göre motosiklet korkusu olduğunu düşünen sürücülerin bir kısmının aslında dönüşlerden korktuğu görülmüştür. Motosikletin iki tekerli olması ve dönüşlerde yere biraz daha yaklaşıyor olmak sürücülerin düşme korkularını ortaya çıkarmaktadır. Siz de aradaki farkı bulun ve eğer manevralara karşı bir zaafınız varsa eğitimlerinizi artırın. Dönüşlerde vücudunuzu kontrol altında tutmayı bilmelisiniz. Bunun için de konsantrasyona ihtiyacınız var. Sakin ve rahat olmanız gerekiyor. Dönüş yaparken vücudunuzu germek yerine gevşetmeye özen gösterin. Böylece dönüşler çok daha kolay olacaktır.

Bir motosiklet sürücüsü elbette cesur olmalıdır. Fakat fazla cesaret pek çok tehlikeyi de beraberinde getirebilir. Hayatınızın geri kalanını da motosiklet sürücüsü olarak geçirmek istiyorsanız içinizde bir parça korku olmalı. Bu şekilde olası tehlikelere karşı içinizde tedirginlik oluşur ve tedbir almanız gerektiğini asla unutmazsınız. Özgür ruhlu, rahat, kendinden emin bir motosiklet sürücüsü olsanız bile temkinli olmanız her zaman faydalı olacaktır.

Motosiklette Yakıt Tasarrufu Nasıl Sağlanır?


Motosikletler, şehir içi ve şehirler arası yolculuklarda sürücülerin hem hızlı hem de düşük maliyete yol almalarını sağlayan araçlardır. Özellikle de kısa mesafe yolculuklarda düşük yakıt tüketimi ile iki teker tutkunlarına büyük avantajlar sağlayan motosiklet modelleri, zaman zaman normal düzeyden daha fazla yakıt tüketimi yaparak kullanıcısına ekstra masraf oluşturmaktadır. Peki motosikletlerde ekstra yakıt harcamanın önüne geçerek tasarruf yapmak için bu durumlarda neler yapılmalıdır?

İşte motosikletlerde yakıt tasarrufunun sebepleri ve bu sebeplerin nasıl ortadan kaldırılacağına dair detaylar:

Bakımlar Yapılmadığında Ortaya Çıkan Ekstra Yakıt Tüketimi

Motosikletler de tıpkı otomobiller gibidir ve bakımları düzenli yapılmadığı takdirde fazladan yakıt tüketimine sebep olurlar. Özellikle de yıpranmış buji, jikle kelebeği ayarsızlığı ve elektrik aksamındaki bozukluklar; normalden çok daha fazla yakıt harcanmasına sebep olarak motosiklet sürücüsüne ekstra masraf ortaya çıkarır. Ayrıca lastik basınçlarını düzenli olarak kontrol etmek, fren balatalarının gereğinden fazla sıkı olmamalarına özen göstermek ve soğutma sisteminin sıkıntısız bir şekilde çalışması mümkün kılmak motosiklette ekstra yakıt tüketimini engeller.

Sürücüler Yüzünden Meydana Gelen Gereksiz Yakıt Tüketimi

Motosiklette yakıt tüketimin başlıca sebebi her ne kadar bakımların yapılmayışı olsa da sürücüler de yakıt tüketiminde önemli etkenlerdir. Motorun ısınmasını beklemeden yolculuğa çıkmak, trafikte sık sık şerit değiştirmek ve akan trafiğin hızına uymayarak frene basmak zorunda kalmak; sürücüden kaynaklanan gereksiz yakıt tüketiminin başlıca unsurlarıdır. Bunlara ek olarak motosiklete çeşitli yükler yüklemek ve yokuş çıkarken tam gaz yapmak, motosikletin gereğinden fazla yakıt tüketmesine sebep olarak gereksiz masrafa sebebiyet verir. Tüm bu unsurların önüne geçerek yakıt tasarrufu sağlamak mümkün!

Hava Şartları Sebebiyle Oluşan Fazla Yakıt Tüketimi

Motosiklette fazla yakıt tüketiminin bir diğer sebebi de mevsimler yüzünden ortaya çıkan hava şartlarının olumsuz etkileridir. Özellikle de soğuk havalarda jikle çekili bir şekilde uzun süre yolculuk yapmak en sık yapılan hatalardan bir tanesidir ve ekstra yakıt tüketimine sebep verir. Jikleyi motosikleti sürdükçe ve motor ısındıkça kademeli olarak kapatmak sürücülerin fazladan yakıt harcamalarının önüne geçer. Yaz aylarında ise radyatörün düzenli bakıma sokulmaması motorun aşırı ısınmasına ve yakıt tüketiminin artmasına sebep olur, bu yüzden radyatörün yaz aylarında sıkça bakımı yapılmalıdır.

Find Us
Wood Bikes.
OUR LOCATION

2585 Ritter Str. NY 10034

Monday-Friday 9:00-19:00

MORE INFORMATION

+44 202 555 0151

johndoe@gmail.com

SUBSCRIBE

FREE SHIPPING

Contrary to popular belief, lorem ipsum is not simply random.

EXCHANGE & RETURN

This book is a treatise on the theory of ethics, very popular during.

CUSTOMER SERVICE

Many desktop publishing packages and web page editors now.

INSTANT PAYMENTS

Looked up one of the more obscure latin words, consectetur.